S vlčí hlavou v erbu (Hynek Tas z Boru #3) František Niedl

ISBN:

Published: 2011

Hardcover

287 pages


Description

S vlčí hlavou v erbu (Hynek Tas z Boru #3)  by  František Niedl

S vlčí hlavou v erbu (Hynek Tas z Boru #3) by František Niedl
2011 | Hardcover | PDF, EPUB, FB2, DjVu, AUDIO, mp3, ZIP | 287 pages | ISBN: | 8.65 Mb

Je mrazivá noc, leden roku 1421, a k bráně Drkolné, malé tvrzi v podhůří Šumavy, přijíždí do sedla zhroucený a těžce zraněný jezdec...Tak začíná děj volně navazující na předešlé romány Čtvrtý králův pes a Čas vlků.Hynek Tas z Boru znovu ztrácí láskuMoreJe mrazivá noc, leden roku 1421, a k bráně Drkolné, malé tvrzi v podhůří Šumavy, přijíždí do sedla zhroucený a těžce zraněný jezdec...Tak začíná děj volně navazující na předešlé romány Čtvrtý králův pes a Čas vlků.Hynek Tas z Boru znovu ztrácí lásku své ženy Markéty.

Ale tato ztráta nepatří k jediným. Ztrácí svůj hrádek Vlkov, vodní tvrz Blatec, syna a někde v lesích mizí i jeho vlčice Šedá. Ale Tas nepatří k těm, kteří by se vzdali bez boje. I když je mnohdy na kolenou, zůstává mu vzpřímená hlava. Zůstává mu jeho kůň Flavius, získává nového přítele, ale i tajnou lásku ženy jednoho z německých běženců, nechává se najímat jako ochránce kupeckých karavan. To vše se odehrává v době nejdramatičtějšího kvasu v království, kdy Oldřich z Rožmberka obléhá Tábor a Zikmundu Lucemburskému se podařilo dát dohromady největší kruciátu té doby a kdy se schyluje k bitvě na Vítkově.

Tento středověký příběh až mrazí svojí syrovostí a zároveň poodhaluje skutečnosti jinak v literatuře málo zmiňované.Enter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "S vlčí hlavou v erbu (Hynek Tas z Boru #3)":


canaryptc.eu

©2014-2015 | DMCA | Contact us